Етапи обробки та дезінфекції гнучких ендоскопів, первинне очищення ендоскопу | Harwind cart search facebook-icon youtube-icon linkedin-icon placeholder arrow-right arrow-left arrow-up arrow-down menu close delivery safety percentage play profile history plus trash list login

Етапи обробки та дезінфекції гнучких ендоскопів. Етап 1: первинне очищення ендоскопу.

27 травня 2022

Даний етап проводиться в процедурному кабінеті відразу після дослідження, до відключення апарату від блоку освітлювача, аспіратора і відеопроцесора. Дуже важливо відразу після процедури очистити і промити ендоскоп, всередині і зовні, щоб запобігти засиханню і ущільненню забруднень.

Алгоритм дій:

1. Плавними рухами, від рукоятки ендоскопа до дистальної головки, протріть гнучку частину безворсовою тканиною, змоченою в розчині миючого засобу (далі – МЗ);

2. Канали аспірації та повітря/води: дистальну головку опустіть у стакан зі свіжим розчином МЗ (200 мл). По черзі аспіруйте рідину і повітря, заканчується маніпуляція продуванням повітря. Для проведення ретельної обробки ендоскопу рекомендується замінити клапан повітря/води на клапан для промивання, з цим клапаном одночасно по каналам води і повітря, забезпечується подвійний потік повітря/води в дистальну головку для промивання сопла. Це самий тонкий участок у структурі, тому важливо ретельно промити сопло, щоб не допустити його блокування. Такий клапан вкладається, в стандартному наборі до кожного ендоскопу.

Важливо!  Якщо в кінці очищення був застосований інший за складом розчин, то протягом 10 секунд промивайте ці канали водою, щоб уникнути проблем із сумісністю засобу.

3. Канали промиваються водою і продуваються, згідно інструкції від компанії-виробника.

4. Ендоскоп відключають від обладнання (освітлювача, аспіратора і відеопроцесора), від'єднайте клапани і, якщо у вас відеоендоскоп, надіньте на коннектор захисний колпачок.

5. Для переміщення апарату в «грязну зону» помістіть його в ємність/лоток і накрийте кришкою.

Тест на герметичність

Необхідно візуально переглянути ендоскоп на пошкодження та визначити його герметичність , за методикою, викладеною в інструкції фірми-виробника апарату. Цей етап дуже важливий, так як під час перевірки можна заздалегідь попередити поломку і уникнути потрапляння на нього миючих засобів (залиття) при подальшому ДВУ, що може призвести до ремонту в половину вартості ендоскопа. Тестування проводиться ручним способом, незалежно від наявності цієї опції в репроцесорі.

Важливо!  Якщо ендоскоп негерметичний, то він буде неякісно продезінфікований і стане переносником інфекції. Також такий ендоскоп може нанести ураження електричним струмом пацієнту або лікарю, якщо при лікуванні використовуються електрохірургічні інструменти.

Читати також