Монітор ANI - вимірювання хірургічного стресу пацієнта
04 липня 2023Ми звикли оцінювати “на скільки пацієнтові
болить” при загальній анестезії за допомогою певних клінічних ознак, як от
збільшення ЧСС, АТ тощо. Ці ознаки мають в собі певну суб’єктивність,
неточність і залежать від багатьох інших факторів, крім знеболення.
Як показує практика, два найбільших переживання пацієнтів перед оперативним втручанням із загальною анестезією - це те, щоб вони не прокинулися під час анестезії та достатнє знеболення.
У випадку недостатнього знеболення матиме місце післяопераційний больовий синдром, сенситизація, які можуть призвести до подовженого післяопераційного відновлення. З іншого боку передозування наркотичними анальгетиками може призводити до депресії дихання, післяопераційної нудоти та блювання, опіоїд-індукованої гіпералгезії, що у свою чергу також призводить до подовженого післяопераційного відновлення. Кожен пацієнт є індивідуальним і кожен пацієнт має ризики бути як в категорії тих, кому ввели забагато наркотичних анальгетиків, так і в категорії тих, кому їх недостатньо. Також кожен пацієнт є індивідуальним і стандартне дозування є ненадійним.
За допомогою моніторингу ноцицепції ANI анестезіолог власне може:
- об’єктивно оцінювати рівень знеболення та стресу під час оперативного втручання;
- уникати недостатнього знеболювання та передозування наркотичними анальгетиками;
- вчасно реагувати на підвищення артеріального тиску та розуміти причини його підвищення;
- оцінювати чи достатній рівень знеболення в кінці оперативного втручання, щоб після пробудження не було гострого больового синдрому.
-
Гіпотермія. Портативні УЗД у швидких. Інтерв'ю з інструктором ТССС (Tactical combat casualty care).29 квітня 2022Майк – сертифікований інструктор ТССС США, парамедик, військовий медик. Тож, ми не могли не задати Майку декілька цікавих питань щодо гіпотермії та не поділитись з вами нашим міні-інтерв’ю.
-
Догляд за ендоскопом: як продовжити термін служби.29 серпня 2022Ендоскопічні маніпуляції застосовуються в діагностиці та лікуванні захворювань шлунка, бронхів, товстої кишки та інших органів. Однак, під час використання гнучких ендоскопів, незважаючи на переваги порівняно з жорсткими інструментами, виникають проблеми, зокрема можливість передачі збудників інфекції.