Монітор ANI - вимірювання хірургічного стресу пацієнта | Harwind cart search facebook-icon youtube-icon linkedin-icon placeholder arrow-right arrow-left arrow-up arrow-down menu close delivery safety percentage play profile history plus trash list login

Монітор ANI - вимірювання хірургічного стресу пацієнта

04 липня 2023

Ми звикли оцінювати “на скільки пацієнтові болить” при загальній анестезії за допомогою певних клінічних ознак, як от збільшення ЧСС, АТ тощо. Ці ознаки мають в собі певну суб’єктивність, неточність і залежать від багатьох інших факторів, крім знеболення.

 Як показує практика, два найбільших переживання пацієнтів перед оперативним втручанням із загальною анестезією - це те, щоб вони не прокинулися під час анестезії та достатнє знеболення.

 У випадку недостатнього знеболення матиме місце післяопераційний больовий синдром, сенситизація, які можуть призвести до подовженого післяопераційного відновлення. З іншого боку передозування наркотичними анальгетиками може призводити до депресії дихання, післяопераційної нудоти та блювання, опіоїд-індукованої гіпералгезії, що у свою чергу також призводить до подовженого післяопераційного відновлення. Кожен пацієнт є індивідуальним і кожен пацієнт має ризики бути як в категорії тих, кому ввели забагато наркотичних анальгетиків, так і в категорії тих, кому їх недостатньо. Також кожен пацієнт є індивідуальним і стандартне дозування є ненадійним.

 За допомогою моніторингу ноцицепції ANI анестезіолог власне може:

  • об’єктивно оцінювати рівень знеболення та стресу під час оперативного втручання;
  • уникати недостатнього знеболювання та передозування наркотичними анальгетиками;
  • вчасно реагувати на підвищення артеріального тиску та розуміти причини його підвищення;
  • оцінювати чи достатній рівень знеболення в кінці оперативного втручання, щоб після пробудження не було гострого больового синдрому.

Читати також