Як обрати постачальника медичного обладнання?
30 березня 2021Те, наскільки добре і повно оснащена необхідним медичним обладнанням поліклініка, лікарня, діагностичний центр або стоматологічний кабінет, залежить від постачальників. Тому, будь-які лікувальні установи повинні підходити до вибору постачальників медичного обладнання вельми ретельно і відповідально. Від якості приладів та матеріалів, а також від своєчасного їх технічного обслуговування залежить ефективність діагностики і лікування людей.
Найважливішим фактором, який дозволить забезпечити медичний заклад кращою технікою, є правильний вибір постачальника.
У цьому пості ми розберемо якими бувають постачальники або представництва, та які саме функції вони виконують.
Так от, постачальників обладнання можна віднести до таких груп:
- Виробники. Якщо виробники знаходяться в Україні, то вони можуть або самостійно поширювати свою продукцію, або через мережу дилерів, які забезпечують сервіс і рекламу продукції. За забезпечення ремонту та інформаційної діяльності іноземних виробників відповідають ексклюзивні дистриб'ютори або представництва.
- Представництва компаній-виробників. Вони можуть виконувати такі функції: інформаційна підтримка продукції, що поставляється, сервісні бази (або у вигляді самостійних організацій, або на базі дилерів і дистриб'юторів). Через них проводяться офіційні поставки, при цьому самі вони техніку не продають.
- Ексклюзивні дистриб'ютори - це організації, які уклали з виробником договір про те, що ніхто, крім них, не має права ввозити товар на територію На них лягають функції представництва, а також вони зобов'язані забезпечувати ремонт апаратури. Ексклюзивні дистриб'ютори можуть продавати техніку безпосередньо або через мережу дилерів.
- Офіційні дистриб'ютори мають право імпортувати продукцію, але не володіють усіма правами представництва, проте мають свою сервісну базу. Вони також здійснюють або прямі продажі, або через дилерів. Постачають техніку по всій території країни.
- Авторизовані дистриб'ютори. Їх основна відмінність від офіційних дистриб'юторів в тому, що вони займаються постачанням обладнання тільки на закріпленій за ними частини території.
- Дилери. Їх основна мета - це прямі продажі медичної техніки споживачам. Лише найбільші з них мають свої сервісні бази.
Всі вищевказані організації відносяться до офіційного ринку.
Неофіційні:
- «Сірі» дилери, це компанії що імпортують апаратуру в Україну в обхід офіційних шляхів поставок. Теоретично вони забезпечують інформаційну підтримку і сервісне обслуговування обладнання. В цьому випадку апаратура піддається перевірці на митниці, і всі документи можуть бути справжніми.
- «Чорні» дилери ввозять техніку без митного очищення. Бухгалтерські документи, серійні номери та ін або відсутні, або є підробленими.
NOTA BENE! неофіційні дилери не можуть гарантувати якість та надійність обладнання, не проходять сертифікацію медичного обладнання згідно технічного регламенту, відповідно не можуть постачати обладнання на законних умовах. Також слід зазначити, що оскільки в них немає офіційного дозволу від виробника на дистрибуцію їх товару - то не має і можливості виконувати гарантійні та постгарантійні роботи з обладнанням.
-
У Києві пройде цикл тематичного удосконалення "Ультразвукове дослідження пацієнтів в практиці сімейного лікаря"19 серпня 2022Метою цього курсу є навчання сімейних лікарів навичкам використання ультразвукового обладнання в своїй професійній діяльності. Завдяки цьому, лікарі первинної ланки можуть ставити більш точні діагнози вже на первинному прийомі
-
Ультразвукове обстеження кишківника. Від норми до патології. Останні рекомендації EFSUMB. ONLINE вебінар.14 грудня 2021Повноцінний вебінар з УЗД кишківника, що включає у себе норму та основні розділи патології.